close
تبلیغات در اینترنت
کامپیوتر
loading...

پلاک عشق

کامپیوتر

طریقه کپی کردن فایل PDF در WORD

(گمنام) بازدید : 16 یکشنبه 23 شهريور 1393 نظرات ()
بنظرم با ابن روش ساده میتوان از تایپ کردن فایلهای پی دی اف جلوگیری کرد و اونها رو در آفیس کپی نمود :

طریقه کپی کردن فایل PDF در WORD

1- گوگل کروم رو نصب کنید.
2- فایل PDF رو ذخیره کنید.
3-فایل ذخیره شده رو بکشید و در صفحه گوگل کروم رها کنید.
حالا میتونید براحتی کپی کنید.
 

منبع:http://sajedeh.com

تکنیک های فتوشاپ(5)

(گمنام) بازدید : 8 دوشنبه 06 مرداد 1393 نظرات ()

 
 ایجاد لایه جدید و كپی كردن لایه :

بعضی اوقات (مثلا هنگام ایجاد افكت ها و كار با پرورش ها ) نیازمند ایجاد یك لایه جدید خواهید بود. برای این كار كافی است روی شكل (new layer) كلیك كنید. اما اگر قصد كپی كردن یك لایه مشخص را دارید (مثلا هنگام بولت گذاری چند آیتم )، لایه مورد نظر را در پانل Layers با موس گرفته وبه روی این شكل بیاندازید.در این صورت با هر بار تكرار این عمل ، لایه ای كاملا مشابه و با كلمه اضافه Copy در ادامه نام لایه قبلی ایجاد می شود.

 

نكته :

راه سریعتر كپی كردن یك لایه ، فشردن همزمان دكمه Alt و حركت لایه مورد نظر با موس به سمت دلخواه خواهد بود. به جای گرفتن لایه با موس و جا به جایی آن ، می توانید از كلید های مكان نمای صفحه كلید نیز استفاده كرد .

تکنیک های فتوشاپ(4)

(گمنام) بازدید : 12 دوشنبه 06 مرداد 1393 نظرات ()

آموزش ترمیم تصویر در فتوشاپ:


وقتی با نگارش‌های پیشین فتوشاپ می‌خواستیم قسمتی از یک تصویر را بدون مشخص شدن بخش مورد نظر حذف کنیم، باید کلی زحمت می‌کشیدیم، انتخاب دقیقی می‌کردیم، برای محو شدن کناره‌ها Feather مناسبی اعمال می‌کردیم و سرانجام از بافت کناری بخش مورد نظر کپی برمی‌داشتیم و روی قسمت دلخواه قرار می‌دادیم تا ناحیه مربوط را از تصویر حذف کنیم.


برای کسانی که حوصله این همه کار را ندارند، فتوشاپ در نگارش CS5، یک فرمان جادوگری قرارداده که براحتی می‌توان به‌کمک آن قسمت آسیب دیده تصویر را ترمیم یا بخشی از تصویر را حذف و بافت‌های کناری را جایگزین آن قسمت کرد. برای این کار کافی است تصویر مورد نظر خودتان را در فتوشاپ CS5 باز کرده، سپس از صفحه کلید دکمه J را فشار دهید تا ابزارSpot Healing Brush Tool انتخاب شود.


اکنون کافی است با قلم‌موی جادویی خودتان روی قسمت مورد نظر کلیک کنید تا قسمت آسیب دیده ترمیم شود.
برای تنظیم قلم‌مو می‌توانید پس از انتخاب این ابزار، راست‌کلیک کرده و با کمک گزینه Size اندازه قلم‌مو و با گزینه Hardness مقدار سختی آن‌را تنظیم کنید. فقط دقت کنید که اگر اندازه قلم‌مو را خیلی زیاد در نظر بگیرید نتیجه چندان خوشآیندی به‌دست نخواهد آمد.


این ویژگی جالب در نگارش جدید به فرمان Fill هم افزوده شده است. برای استفاده از این ویژگی در فرمان Fill کافی است قسمتی از تصویر که می‌خواهیم حذف یا ترمیم شود را انتخاب کرده (البته نیازی نیست در انتخاب دقت کنید، فقط کافی است محدوده‌ای بزرگ‌تر از آن قسمتی که می‌خواهید حذف شود را با یکی از ابزارهای انتخاب فتوشاپ مشخص کنید) و سپس از قسمت Edit گزینهFill یا (Shift+F5) را انتخاب کنید تا پنجره Fill ظاهر شود.

 


از پنجره باز شده بدون هیچ تغییر دکمه Ok را فشار دهید، فقط دقت کنید که در این پنجره در قسمت Use گزینه Content-Aware انتخاب شده باشد. مشاهده می‌کنید که قسمت انتخاب شده کاملا متناسب با بافت و رنگ بخش‌های کناری آن پر شده و اثری از قسمت مورد نظر باقی نخواهد ماند.


ویژگی Content-Aware از نگارش11 با فرمان EditContent-Aware Scale به مجموعه فرمان‌های فتوشاپ اضافه شده که به کمک آن امکان تغییر هوشمند ابعاد تصویر بدون تاثیر روی قسمت‌های اصلی یا افراد موجود در تصویر فراهم شده است؛ یعنی می‌توان با این فرمان ابعاد تصویر را بدون این‌که تاثیر مخربی روی بخش‌های اصلی یا افراد موجود در تصویر بگذارد و تناسب آنها را به‌هم بزند کوچک یا بزرگ کرد.

این ویژگی در ورژن جدید فتوشاپ گسترده‌تر شده و در فرمانFill و ابزار Spot Healing Brush با گزینه Content-Aware برای پر کردن قسمت مورد نظر تصویر هماهنگ با بافت‌ها و رنگ‌های کناره آن افزوده شده است. در واقع با انتخاب این گزینه در فرمان‌های یاد شده، بافت قسمت دلخواه تصویر با بافت‌های کناری آن به‌صورت کاملا هوشمندانه یکی می‌شود. استفاده از این گزینه باعث افزایش کارایی و سرعت در رتوش تصویر، حذف قسمت‌های آسیب دیده، ترمیم عکس‌های قدیمی، حذف نوشته‌های روی تصویر و... همراه با نتیجه عالی خواهد شد.

تفاوت این فرمان با فرامین Healing Brush و Patch Tool در هوشمند بودن کامل آن و یکی کردن بافت منطقه مورد نظر با مسیر بافت‌های کناری بدون نیاز به مشخص کردن یک منبع (source) برای اعمال فرمان است به‌صورتی که با استفاده درست از این گزینه، فتوشاپ به‌صورت خودکار با محاسبه مسیر بافت‌های کناری، آنها را در قسمت مورد نظر ادامه می‌دهد؛ به‌طوری که در کمترین زمان ممکن اثری از بخش آسیب دیده باقی نخواهد ماند.

البته باید دقت کنیم که این فرمان در همه تصاویر قابل استفاده نبوده و در تصاویری که دارای بافت‌ها و طرح‌های خیلی متفاوت باشند یا محدوده انتخاب شده خیلی بزرگ باشد، ممکن است نامناسب عمل کند. برای به‌دست آوردن نتیجه مطلوب در فرمان ‌Fill می‌توان به‌جای انتخاب کامل محدوده مورد نظر و اعمال فرمان به کل محدوده به‌صورت یکجا، با ابزار مارکی مستطیلی دو یا سه انتخاب افقی نازک در محدوده مورد نظر انجام داده و فرمان را روی هر انتخاب اعمال کرد. در بیشتر موارد نیز با اعمال مقداری (Feather (Shift+F6 به کناره‌های انتخاب پس از تعیین، می‌توان نتیجه بهتری به‌ دست آورد.

تکنیک های فتوشاپ(3)

(گمنام) بازدید : 11 دوشنبه 06 مرداد 1393 نظرات ()

 

آموزش ایجاد قطره آب با فتوشاپ:

 

 

اول از همه چیز طرحتونو باز کنین و یه منطقه از اون رو با هر ابزار و به هر شکلی که دوست دارین انتخاب کنین .

 

 

حالا کلیدهای Ctrl+J رو برای کپی گرفتن از منطقه انتخابی فشار بدین و همونطور که انتخاب رو در اختیار دارین بر روی لایه ایجاد شده 2 بار فیلتر زیر رو اجرا کنین .

Filter--> Distort --> Spherize

 

 

حالا روی همین لایه دابل کلیک کنید تا پنجره layer style باز بشه . شما باید کمی inner shadow به طرحتون بدین تا حالت سایه داخلی قطره آب رو به وجود بیارین . ( در این قسمت طبق آموزش سایه باید سیاه باشه اما سایه مایل به رنگ سفید رنگ هم تاثیر جالبی داره . حتما امتحان کنین . )

 

 


حالا باید به قطرتون یه مقدار سایه بدین . برای این کار از لایه قطره یه کپی بگیرین و اونو با رنگ سیاه پر کنین . برای بلور دادن به این لایه سیاه هم مسیر زیر رو دنبال کنین و به مقدار دلخواه اونو تنظیم کنین . ( ترتیب لایه ها دقت شود . )

Filter--> Blur--> Gaussian Blur

 

 

حالا باید یه حالت انعکاس روی قطره ایجاد کنیم . یه لایه جدید ایجاد کنین و یه انتخاب دایره ای شکل کوچیک روی قطرتون انجام بدین و به اون مثل تصویر گرادینت سفید رنگ بدین .

 

تکنیک های فتوشاپ(2)

(گمنام) بازدید : 18 دوشنبه 06 مرداد 1393 نظرات ()

 

نحوه ساخت پشت زمینه ماتریکس در فتوشاپ:


Adobe Photoshop را میتوان بدون شک قدرتمندترین نرم افزار ساخت و ویرایش تصاویر گرافیکی دانست. توانایی هایی که این نرم افزار دارد گاهی شما را به حیرت وا میدارد. حتی ممکن است تصویر گرافیکی را مشاهده کنید و این سوال برایتان پیش آید که اگر این تصویر با فتوشاپ طراحی شده است ، چگونه و به چه شکل؟ یکی ازکاربردی ترین افکت های گرافیکی ساخت تصویر ، بهره گیری از افکت ماتریکسی است.

 

با استفاده از این ترفند شما میتوانید به سادگی یک Backgorund ماتریکسی در فتوشاپ ایجاد کنید و از آن در تصاویری که تولید میکنید استفاده کنید.

ابتدا Photoshop را اجرا نمایید.
(این کار از نسخه Adobe Photoshop CS 8 به بعد امکان پذیر است.)


حال با استفاده از File > New یک تصویر جدید در ابعاد مورد نظرتان ایجاد کنید.


به Filter > Texture > Grain بروید. Intensity را بر روی 100 و Contrast را بر روی 90 تنظیم کنید. در منوی Grain Type نیز Vertical را انتخاب کنید. OK کنید.


به Filter > Artistic > Neon Glow مراجعه کنید. عدد Glow Size را 5 و Glow Brightness را بر روی 20 تنظیم کنید. Glow Color را نیز بر روی  رنگ سبز تعیین کنید. این پنجره را نیز OK کنید.


اکنون فیلتر Filter > Stylize > Glowing Edges را اعمال کنید. Edge Width را 1 ، Edge Brightness را 6 و Smoothness را بر روی 2 تنظیم نمایید. OK کنید.


و به آخرین فیلتر یعنی Filter > Blur > Motion Blur بروید. Angle را بر روی 90 و Distance را 4 تنظیم کنید. پنجره را OK کنید.


اکنون شما یک صفحه با پشت زمینه ماتریکسی دارید.
با کمی تلاش میتوانید تغییراتی در رنگ و قسمت های مختلف آن بدهید.

تکنیک های فتوشاپ(1)

(گمنام) بازدید : 9 دوشنبه 06 مرداد 1393 نظرات ()

ابزارهای ترسیم کار در فتوشاپ

 

لطفا با توجه به شکل زیر به این مجموعه ابزار توجه فرمائید:

 

 

لطفا یک صفحه جدید  ایجاد کنید و با استفاده از اولین ابزار این مجموعه ( از بالا اولی ) یک مستطیل ترسیم کنید دقیقا مشابه عکس زیر:

 

 

و به همین ترتیب سایر ابزارهای این مجموعه را انتخاب و ترسیم کنید در مورد آخرین ابزار این گروه لازم است نکاتی را در نظر بگیرید:

 

 با توجه به تصویر بالا ، با انتخاب شکلهای مختلف امکان ترسیم انواع اشکال را خواهید داشت که در ذیل بعنوان نمونه مواردی نمایش داده شده اند:
 

 

 


در این درس بعنوان تمرین و آزمودن خود ، عکسی را به دلخواه در فتوشاپ باز کرده و با استفاده از مجموعه ابزارهای ترسیم و ترمیم که فرا گرفته اید ، تغییراتی در آن ایجاد کنید.

آموزش تصویری بازیابی فایل های پاک شده بدون نیاز به نرم افزار!

(گمنام) بازدید : 30 دوشنبه 30 تير 1393 نظرات ()

فایلهای ضروری و مهم در برخی اوقات به علت اشتباه،ویروسی شدن و.. حذف میشوند و ما برای بازیابی آنها از نرم افزارهای Recovery استفاده میکنیم.

در ادمه روشی برای دسترسی به نسخه های های قبلی یک فایل یا پوشه معرفی میکنیم.

 

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
خدایا چنان کن سرانجام کار... که تو خشنود باشی و مارستگار...
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  نظرتون درباره وبلاگ؟؟؟

  آمار سایت
 • کل مطالب : 743
 • کل نظرات : 745
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 29
 • آی پی امروز : 5
 • آی پی دیروز : 7
 • بازدید امروز : 105
 • باردید دیروز : 8
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 105
 • بازدید ماه : 618
 • بازدید سال : 3,842
 • بازدید کلی : 37,415
 • کدهای اختصاصی
  یه صلوات بفرست...یه کلیک کن
  روزشمار محرم عاشورا برای حمایت از ما کد زیر لوگو را در بخش تنظیمات (بخش کد های اسکریپت) وبلاگ خود کپی کنید.

  sq-etrat.net

  پلاک عشق